Alūksnes pilsētas sākumskola

E-KLASE

Pasākums notiks no 19.12.2017. līdz 20.12.2017.

Ziemassvētku pasākums

Pasākums notika no 06.12.2017. līdz 06.12.2017.

Mācību ekskursija

Mācību ekskursija Metrum

Projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" 8.3.2.2/16/1/001" ietvaros  6.decembrī, Metrum dzimšanas dienā, Alūksnes birojā ciemojās mūsu skolas 4.-6.klases matemātikas pulciņa "Zinātkārie matemātiķi" dalībnieki, skolotājas Modras Liepiņas vadībā.

Dienas pirmo pusi pulciņa dalībnieki pavadīja svaigā gaisā, kamēr tika iepzīstināti ar mērniecības instrumentiem. Kā atzina skolēni, bija ļoti interesanti paskatīties, kā pasaule izskatās caur Nicon okulāru. Bija iespēja arī izmēģināt rācijas un veikt uzdevumus, piemēram, kura komanda precīzāk izmērīs sienas garumu.

Metrum birojā skolēni ar lielu interesi vēroja, kā uz lauka samērītais nonāk datorā un punktiņu birums pārtop par plānu. Tika apgūti tādi jaunvārdi kā abriss, ortofoto, dešifrēšana, tahimetrs.

Pulciņa dalībnieki uzzināja arī to, kā tapa plāni pirms datoru ēras. Ar interesi skolēni vēroja zīmētos plānus un zīmēšanas rīkus - velci, nullcirkuli, platību aprēķinu paletes.

Kā atzina skolēni, bija ļoti interesanti un vērtīgi iepazīt Metrum darbību, uzzināt, kā un kur var mācīties un kļūt par mērnieku.

Pasākums notika: 28.11.2017.

Skaļās lasīšanas sacensības

28.novembrī mūsu skolā norisinājās NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS sacensības.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs, aizgūstot ideju no Holandes, kur šādas sacensības notiek jau vairāk nekā 20 gadus, šogad pirmo reizi visā valstī 5. un 6. klašu skolēniem organizē Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību, lai noskaidrotu lasīšanas čempionus klašu kolektīvos, skolās, vietējā reģionā un valstī. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku un prasmi uzstāties klausītāju priekšā.

28. novembrī labākie lasītāji no klašu kolektīviem stājās skolas žūrijas priekšā, lai noskaidrotu labākos no labākajiem, kuri pārstāvēs sākumskolu novada kārtā.

Paldies par dalību skolas kārtā 5.klašu grupā

Sabīne Līdaciņa,

Kristers Kurčastovs.

Vēlam panākumus!

Paldies par darbu sacensības žūrijā skolotājām Agitai Bērzbindei, Agitai Līdumniecei un Mārai Vimbai!

Paldies skolotājām Evai Kliestai, Nellijai Slišānei un Ilgai  Marķitānei par skolēnu ieinteresēšanu un sniegto atbalstu skolēniem, gatavojoties sacensībai!

Pasākums notika: 23.11.2017.

NBA Junioru līga

Dalība NBA Junioru līgā

NBA Junioru līgas turnīri notiek daudzas valstīs trijos kontinentos, veicinot basketbola popularitāti un bērnu pievēršanos sportiskam dzīvesveidam.

NBA Junioru līga ir sacensības jaunāko klašu skolēniem, kurās mazie basketbolisti “pārstāv” NBA klubus, spēles aizvadot atbilstošos formas tērpos. Sacensības rīko Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar NBA Properties. Arī mūsu skolas skolēni piedalās šajās sacensībās /trenera Ulda Jauniņa vadībā/.

Novembrī īpašā drafta ceremonijā katrai komandai tika pielozēts NBA klubs, kuru tā pārstāvēs. Spēlētāji un spēlētājas saņēma spēļu kreklus ar izlozētās NBA komandas simboliku. Mūsu skolēni pārstāvēs Atlanta Hawks komandu.

Izspēles sistēma būs tāda pati kā lielajā NBA. 30 komandas tiks sadalītas divās konferencēs (Rietumi un Austrumi) un 6 grupās (divas Rīgā, pa vienai Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē), kuru ietvaros izspēlēs divu apļu turnīru (katrai komandai garantētas 8 spēles).

Grupu turnīru spēles notiks sabraukumos 23. un 30. novembrī, 8. un 15.decembrī. Izslēgšanas turnīram, kas notiks 26. janvārī, kvalificēsies katras konferences 8 labākās komandas. Mūsu skolēnu pārstāvētā komanda jau aizvadījusi divas spēles 23.novembrī Valmierā. Nākamās spēles 30.novembrī Cēsīs. Turēsim īkšķus!

Finālspēle notiks 2018. gada februārī “Arēnā Rīga” pirms Latvijas valstsvienības cīņas Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā.

Veiksmi un izturību!

Pasākums notika no 13.11.2017. līdz 16.11.2017.

1.-3.klašu Erudīcijas pasākums "Latvija. Lietuva. Itālija."

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs jau vairākus gadus piedāvā skolēniem apmeklēt viktorīnas un erudīcijas pasākumus, kas veicina skolēnu patriotismu un pilsonisko apziņu. Arī šogad skolēniem no 13.līdz 16.novembrim kopā ar skolotāju bija iespēja apmeklēt erudīcijas pasākumu, kas sniedza iespēju skolēniem radoši darboties, papildinot savas zināšanas par Latviju un iepazīt citas valstis, to tradīcijas un kultūru. Mums bija iespēja tikties ar brīvprātīgajiem jauniešiem no Itālijas un Lietuvas.

Paldies Alūksnes Bērnu un jauniešu centram par jauko, interesanto pasākumu!

Vairāk foto šeit!

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Nākošā >>

Uz sākumu

© 2011, Alūksnes pilsētas sākumskola.