Alūksnes pilsētas sākumskola

E-KLASE

RSS

Skolas avīze


Pasākums notika: 06.03.2017.

Jaukas ziņas

·       Sporta diena ziemā jau kļuvusi par sākumskolas tradīciju. 2. martā diemžēl laika apstākļi noteica, ka šogad slēpot “Mežiniekos” nevarējām. Direktores vietniece Digna Ķīse, sporta skolotāji Ilga Tumševica un Jurģis Šatilovs bija izplānojuši daudzveidīgas aktivitātes skolas telpās un angārā. Sportiskās norises vadīt viņiem palīdzēja skolas saimnieks Rolands Sīlis, mācību pārzine Anita Junkure, skolotājs Mārcis Kalniņš, skolas tehniskie darbinieki un Iveta Brikmane no “Spēka pasaules”. Audzēkņiem bija iespēja parādīt gan savu veiklību un spēku, gan izturību un precizitāti, gan prasmi darbotieskomandā. Tas bija labi, kavarēja piedalīties visi, atbilstoši savām spējām un prasmēm. Skolēniem ļoti patika stafešu uzdevumi, jo tajos bija daudzveidība, tie attīstīja sadarbības prasmes,draudzību.Daudzi bija sajūsmā par kāpņu skrējienu.Interesants šķita uzdevums 3. stāva gaitenī ar riņķi, jo tur katrai klasei bija jābūt īpaši vienotai.
 
·       22. martā projektu dienā katra klase kopā ar audzinātāju darbojās atbilstoši savām interesēm un vajadzībām. Tika veikti gan praktiskie darbi, gan eksperimenti. Skolēni strādāja grupās, devās mācību ekskursijās, izstrādāja maršrutus klases ekskursijai, gatavoja klases pasākumus. 4. klašu skolēni ar lielu aizrautību piedalījās ģimnāzijas sagatavotajā pasākumā “No rotaļām uz zināšanām” un iepazina saistošo ķīmijas, fizikas un dabaszinātņu pasauli.
 
·       24. martā 6. b klase tikās ar represēto kluba “Sarma” priekšsēdētāju Dzidru Maziku. Viņa ne tikai pastāstīja par skarbo dzīves pieredzi Sibīrijā, bet arī mudināja jauniešus būt uzņēmīgiem, saglabāt ticību labajam.
 
·       ZZ Čempionāta pusfinālā iekļuvušas 6. c klase (klases audzinātāja Ilga Marķitāne) un 6.b klase ( audzinātāja Modra Liepiņa), digitālajā pusfinālā – 5. a klase ( klases audzinātāja Eva Kliesta).
 
·       E-prasmju nedēļā direktores vietnieks Ivars Līdaciņš vadīja nodarbību skolotājiem “Sociālie tīkli un drošība”. 


Pasākums notika: 06.03.2017.

“Balsis 2017” Mazsalacā

10. martā Mazsalacas novada Kultūras centrā norisinājās vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2017”, kurā piedalījās labākie Vidzemes novada bērnu un jauniešu vokālie ansambļi, pavisam 21 kolektīvs. Esam ļoti priecīgi, ka Alūksnes pilsētas sākumskolas 4. b klases vokālais ansamblis, ko vada skolotāja Ina Perevertailo, konkursā ieguva 1. pakāpi.
   Konkursam bija jāsagatavo 3 dziesmas. Nolikums noteica, ka jāiemācās viena savā novadā pierakstīta tautasdziesma.   Skolotāja Ina kopā ar bērniem izvēlējās Liepnas pagastā pierakstītu latviešu tautasdziesmu “Pele, pele, žurka, žurka”. Šī dziesma sulīgiem, spilgtiem vārdiem interesanti stāsta par vakara gulētiešanas rituālu. Kā obligātā visiem ansambļiem bija jāsagatavo kāda no Andra Sējāna komponētajām dziesmām. Jaunais komponists ir uzrakstījis dziesmu ciklu ar tautasdziesmu tekstiem. Sākumskolas ansamblis Mazsalacā uzstājās ar “Kur tu teci, sila pele?”. Lai gan bērniem patīk jautras dziesmas, vismīļākā no konkursam gatavotajām ansambļa dalībniekiem ir dziesma “Klusiet, jauni, klusiet, veci”, kurai mūziku uzrakstījis Juris Kaukulis kopā ar grupu ”Dzelzs vilks”. Šai dziesmā solo ir puišu balsīm, viņi visi arī spēlē sitamos instrumentus. Vēlāk, pievienojoties meitenēm, dziesmas spēks arvien pieaug.
    Konkurss Mazsalacā skolēniem sniedza prieku un gandarījumu. Viņi stāsta, ka uztraukums bija diezgan liels, bet skolotāja iedrošināja, žūrija smaidīja. Bija iespēja klausīties daudzu talantīgu ansambļu sniegumu dažādās vecuma grupās.  Varēja just, ka te tiešām sapulcējušies labākie no labākajiem, bija lieliska pasākuma organizācija, domāts par to, lai visi justos labi. Mazsalacā kopā ar skolēniem bija arī klases audzinātāja Sandija Bērziņa. Viņa atzīst, ka bērni konkursā ieguva vēl lielāku motivāciju dziedāt, tiekties to darīt aizvien labāk.
    Ansamblī ir 12 dalībnieki- Samanta Strupka, Eleonora Šmite, Daniils Poļakovs, Ernests Ervīns Dovgāns, Uģis Lancmanis, Monta Dārta Junkure, Marta Aire, Ulrika Alksne, Rihards Ozoliņš, Evelīna Černomirdina, Jūlija Kuzņecova un Elmārs Irbe. Bērniem patīk dziedāt. No 1. līdz 3. klasei ar aizrautību un degsmi mūzikas stundās viņus vadīja klases audzinātāja Sarmīte Līce. 3. klasē, kopīgi muzicējot, ar zēniem sadraudzējās skolotāja Ina, viņa vadīja puišu ansambli “Zēni dzied”.  Šogad pievienojās arī meitenes, izveidojās jauna vokālā grupa “Zēni un meitenes dzied”.
     Ansambli vada mūzikas skolotāja Ina Perevertailo. Skolēni priecājas nākt pie viņas uz nodarbībām, jo skolotāja Ina labi māca, ir ļoti gudra, nekad nepārmet un nav dusmīga, bet gan priecīga. “Vislabākā skolotāja,” atzīst ansambļa dalībnieki. Skolotāja Ina teic, ka bērni ir talantīgi un uz dziedāšanu nav jāpierunā.
      Lai viņiem visiem kopā labi izdodas arī turpmāk! Lai skan!
                             Eva Kliesta


Pasākums notika: 06.03.2017.

Aizraujošā spēle

     Ar spēli “Tautas bumba“ iepazinos 1. klasē sporta stundās. Mani tā ļoti ieinteresēja un labi izdevās. Patīk ķert bumbu, mēģināt citus izsist un pašai izvairīties. Es labprāt spēlēju arī futbolu un trenējos džudo. Sports manā dzīvē ir ļoti svarīgs, vecāki mani atbalsta.
    Lielajām “Tautas bumbas” sacensībām gatavojamies nodarbībās katru pirmdienu un trešdienu. “Tautas bumbas” spēle ir ļoti aktīva un interesanta. Trenējāmies kopā ar zēniem. Manuprāt, tas bija ļoti labi, jo puiši ir spēcīgāki un labi met. Meitenēm tā bija laba pieredze. Komandas kapteine ir Linda Čemisova. Sacensībām mūs sagatavoja sporta skolotāji Ilga Tumševica un Jurģis Šatilovs. Skolotāji vienmēr uzsvēra, ka jāspēlē līdz pēdējam punktam, ka komandā nevajag strīdēties, bet gan sadarboties. “Tautas bumbas” spēle mūs saliedēja, mēs bijām vienotas un darījām visu, lai gūtu uzvaru.
   3. martā Dobelē mūsu skolas meiteņu komanda piedalījās sacensībās, kurās startēja labākās komandas no visiem Latvijas reģioniem, kopskaitā 13 meiteņu un 13 zēnu komandas. Spēle notika trīs apakšgrupās. Mūsu meiteņu komanda apakšgrupu spēlēs ieguva vislielāko punktu skaitu, nezaudējot nevienu spēli. Par tālākajām vietām cīnījās 6 komandas, visas bija ļoti stipras. Mums pēc izlozes nācās spēlēt 4 spēles bez atpūtas, tas nebija viegli. Vissīvākās cīņas bija ar Ādažu komandu. Pirmajā reizē uzvaru guva viņas, otrā spēle bija īpaši sīva, bet mēs uzvarējām. Trešajā reizē bijām ļoti apņēmīgas, bija vieglāk. Sacensību gala iznākumu noteica iegūtie punkti (par uzvaru - 3 punkti, par neizšķirtu – 2 punkti, par zaudējumu – 1 punkts).
      “Tautas bumbas” sacensībās nākamgad mēs vairs nevarēsim piedalīties, tāpēc ir liels prieks, ka izdevās nospēlēt labi. Gan tiesnešiem, gan citām komandām radās interese par mums un Alūksni. Viņi prasīja par pilsētu un teica, ka grib braukt ekskursijā uz šejieni.
 

 Evelīna Javorska , 5.a


Pasākums notika: 06.03.2017.

Sporta diena

Sporta diena ziemā jau kļuvusi par sākumskolas tradīciju. 2. martā diemžēl laika apstākļi noteica, ka šogad slēpot “Mežiniekos” nevarējām. Direktores vietniece Digna Ķīse, sporta skolotāji Ilga Tumševica un Jurģis Šatilovs bija izplānojuši daudzveidīgas aktivitātes skolas telpās un angārā. Sportiskās norises vadīt viņiem palīdzēja skolas saimnieks Rolands Sīlis, mācību pārzine Anita Junkure, skolotājs Mārcis Kalniņš, skolas tehniskie darbinieki un Iveta Brikmane no “Spēka pasaules”. Skolēniem bija iespēja parādīt gan savu veiklību un spēku, gan izturību un precizitāti, gan prasmi darboties komandā. 10. martā līnijā būs iespēja uzzināt iegūtos punktus.
4.b klases bērniem ļoti, ļoti patika stafetes, viņi bija stāvā sajūsmā par kāpņu skrējienu un riņķa uzdevumu. Viņiem nepatika, ka nebija īstais florbols, bet mešana mazajos aplīšos. Ļoti patika, ka varēja piedalīties visi, atbilstoši savām spējām un prasmēm.
Uzslavas organizatoriem par interesanto un piepildīto
sporta dienu!
 
5.a skolēniemvisinteresantākais šķita uzdevums 3. stāva gaitenī ar riņķi, jo tur bija jāsadarbojas, jābūt vienotiem, tas izdevās ļoti labi. Patika arī kāpņu skrējiens un bumbas mešana pret sienu 2. stāva gaitenī. Aizraujošas bija stafetes, īpaši pāros ar sasietām kājām – ja vienam neizdevās, tad arī otram ne, bija jāpiemērojas partnerim, jāsaskaņojas. Sporta diena bija laba atslodze no tradicionālajām mācību stundām. Bija prieks.
   Skolotāja atzinīgi vērtē zēnu atbildīgo rīcību situācijā, kad bija aizkavēšanās ar skatuves runas mēģinājumu. Žēl, ka 2 skolēni bija slimi, 4 atbrīvoti.
2. a bērnu domas: - Patika skriet pa kāpnēm, jo tas bija pats vieglākais.
- Ļoti patika jautrās stafetes.
 
1.a bērni kopā ar audzinātāju izvērtēja sporta dienu. Viņi guvuši mācību, ka vajag palīdzēt citiem, saņemties, ja ir grūti. Sapratuši, ka vajag vairāk trenēties, jābūt vienotiem- viens par visiem un visi par vienu.
  Sporta diena pirmīšiem patika, jo bija jautri, bija dažādi sportošanas veidi, varēja pacīnīties. Jauki bija skriet pa kāpnēm un mest bumbu.
 
4. c līdzīgi kā citu klašu bērniem vairāk patika tas, kas labāk izdevās, kur bija viegli. Dažiem florbols un kāpņu skrējiens, citiem roku saliekšana un bumbas mešana pret sienu, citiem – stafetes. Dažas domas:
- Kāpņu skrējiens bija kaut kas jauns un interesants.
- Florbols nepatika. Cerēju, ka spēlēsim īstu florbolu, bet tikai 3 reizes metām pa vārtiem.  Caurumiņi bija mazi, trāpīt bija grūti.
- Roku salikšana bija forša, bet grūta.
- Patika uzdevums ar riņķi, jo tur darbojās visa klase, varēja izlocīties.
 
Daži 6.c klases viedokļi:
-        Man patika stafešu uzdevumi., jo tajos bija daudzveidība, tie attīstīja sadarbības prasmes, draudzību.
-        Es ieteiktu nākamo sporta dienu sākt ar iesildīšanās uzdevumiem, lai pēc tam nesāp muskuļi.
-        Man ļoti patika kāpņu skrējiens, jo tas bija tāpat kā ikdienā, kad skrienu uz informātiku.
-        Es domāju, ka labāka būtu florbola spēle, nevis tikai sitieni pa vārtiem.
-        Nākamgad katrā stāvā varētu būt stafete, kas saistīta ar šo stāvu. Sporta dienā varētu būt orientēšanās uzdevumi skolas apkārtnē.
-        Paldies, ka tika rīkota šāda sporta diena, jo mēs gan sportojām, gan jautri pavadījām laiku kopā ar klasi.


Pasākums notika: 06.03.2017.

Projektu diena martā

1.a bērni projektu dienā strādāja grupās, temats – “Gadalaiki”. Pirms darba bija daudz jautājumu, kopā tika secināts, ka vajadzīgs plāns. Ceļojot pa gadalaiku apli, skolēni apguva mēnešu nosaukumu. Viņi grupēja ziedu attēlus, lasīja, jautāja, meklēja atbildes, skaitīja, veidoja pierakstus. Bērni mācījās sadarboties, kopā ar klases audzinātāju Anitu Mustu izvērtēja padarīto.
 
1.b klase kopā ar audzinātāju Sarmīti Līci bija izvēlējusies tēmu “Latviešu tautasdziesmas”. Bērni mācījās skandēt tautasdziesmas, tās ilustrēja, uzzināja, ka tautasdziesmas vācis un apkopojis Krišjānis Barons. Notika konkurss par glītāk uzrakstīto tautasdziesmu. Vērtētāji bija paši skolēni.
Skaista, skaista tēvu zeme
Par visām zemītēm;
Plaši lauki, zaļi meži,
Zil(i)s jūras ūdentiņš.
 
3.c klases skolēni kopā ar audzinātāju Ivetu Kronbergu projektu dienā  veica trīs darbus.
   No rīta mācījāmies  tamborēt. No satamborētajiem apļiem gatavojām glezniņas ar zaķiem. Pēc tam svēršanas darbnīcā katrs nosvēra 6 priekšmetus un salīdzināja to masu. 
   Pusdienlaikā devāmies uz dzīvnieku patversmi "Astes un ūsas". Tur ar līdzpaņemtajām pašu gatavotajām  spēļmantiņām, barību un siltām segām iepriecinājām patversmes dzīvnieciņus. Mums atļāva 3 sunīšus izvest pastaigā. Pie dzīvnieku patversmes ir izveidotas šķēršļu joslas un barjeras suņu apmācībai. Četrkājainie draugi ar lielu prieku veica visas bērnu liktās  šķēršļu darbības.  Visus aizkustināja mazs, melns, pūkains kucēns, kurš gaida mīļus, gādīgus  saimniekus!
 
 2d klase un skolotāja Ināra Apsīte veica dažādus dabaszinību eksperimentus par statisko elektrību. Viņi rakstīja ar neredzamo tinti un uzziedināja ūdenī peldošos papīra ziedus. Bērni gatavoja traukus no plastmasas pudelēm un dzijas, minēja un atšifrēja dažādas dzīvnieku mīklas. Izvērtējot projektu dienas darbu, audzēkņi atzina, ka vislabāk patika taisīt eksperimentus, strādāt grupās.
 
5.a klases projektu dienas darbs saistījās ar latviešu valodu un literatūru. Pēc pārrunām tika secināts, kuri temati šķituši interesanti, kuri sagādājuši grūtības. Skolēni strādāja nelielās grupās un gatavoja atgādnes par saliktiem teikumiem, vienlīdzīgiem teikuma locekļiem, vārdiem, kas teikumā jāatdala ar komatu, alfabētu, sinonīmiem un antonīmiem, tēlainās izteiksmes līdzekļiem tautasdziesmās, skaņu iedalījumu un dalīšanu pārnešanai jaunā rindā.  Katra grupa veica arī kādu radošu darbiņu – izveidoja krustvārdu mīklas, uzdevumus. Atgādnes ir izvietotas klasē un tiek jau izmantotas. Pēc kāda laika tiks vēlreiz izvērtēts, cik efektīvas un lietderīgas tās ir, varēs veikt uzlabojumus un papildinājumus.
   Projektu dienā skolēni strādāja ar sinonīmu, svešvārdu un frazeoloģismu vārdnīcām. Skolēnu grupa, kas gatavojās lasītprasmes konkursam, vairāk iepazinās ar Ineses Zanderes biogrāfiju un daiļradi.
 
6.b projektu dienā veidoja kvadrātiņus Latvijas segai. Skolēni bija ļoti apmierināti un priecīgi, jo varēja palīdzēt viens otram, šis darbs nebija jāveic mājās. Skolotāja Modra Liepiņa novērsa dažādas paviršības, ierādīja “knifiņus”. Nozīmīgas bija vizuālās mākslas skolotājas Iluta konsultācijas. Paldies viņai!  Visi ļoti atbildīgi rakstīja eseju par savu ģimeni un Latviju!
 
1.c klases veidoja projektu darbus par suņiem.
 
3.a klases projektu sauca “Iepazīsti sevi!”
 
2.b klase kopā ar Ilutu Pūpolu strādāja ar prieku, iejutās citas klases vidē, veica radošo darbu par izlasīto grāmatu, veidoja savu laimes zīmīti saistībā ar reizrēķinu tabulu, strādāja likumu pierakstu kladē. Projektu dienā bija darbs ar dažādām kompetencēm.
 
2.c projektu dienu veltīja dažādiem interesantiem uzdevumiem un spēlēm. Bērniem patika.
 
6. c klase strādāja grupās. Darbs bija praktisks. Skolēni plānoja un izstrādāja pavasara mācību ekskursijas maršrutu, izteica un apkopoja savas idejas, gatavojoties klases vakaram un klases priekšnesumam skolas koncertā maijā.
 
5. c klase gatavoja klases pasākumu “Pirātu ballīte”. Viņi gatavoja tērpus, klases noformējumu un priekšnesumus.
 

3. b klases projektu dienas moto – “Veselā miesā vesels gars”.  Darbiņi saistījās ar veselīgu dzīvesveidu, higiēnu. Dinamiskajās pauzēs – dažādas pirkstu rotaļas.

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Nākošā >>

Uz sākumu

© 2011, Alūksnes pilsētas sākumskola.